Тъщата на Цветанов плаща 22 хил. евро за училището на внучката си

Тъщата на Цветанов пръска хиляди в най-скъпото школо у нас
Тъщата на Цветанов пръска хиляди в най-скъпото школо у нас

 

Пълна снобария и парвенющина кипи в най-скъпото училище в България – Англо-американския колеж в столичния квартал „Панчарево“, където учи една от дъщерите на Цветан Цветанов – Гергана. Както вече бе писано в пресата, бившият вътрешен министър плаща по 22 хил. евро на година за образованието й и както в случая с 6-те му апартамента, не може да даде смислен отговор откъде разполага с толкова средства.

Дъщерята на Цветан Цветанов  - Гергана, учи като принцеса
Дъщерята на Цветан Цветанов – Гергана, учи като принцеса

Наш репортер се разходи в огромния кампус, за да види къде учат малките принцове и принцеси. Още на входа на улица „Сияние“1 е сложена бариера.

След нея има още два пропускателни пункта до входа на луксозното школо, където трябва да се показва задължително лична карта или поне шофьорска книжка. След преджобване на чанти и дрехи, охраната дава бадж, който да удостовери, че притежателят му е проверен. Още на входа се разкрива прекрасна панорамна гледка към Витоша.

След като обясняваме на една от мениджърките, че искаме да запишем дете, чиито родители имат петролен бизнес в САЩ сме приети като президенти. Жената започва да ни ласкае и обяснява какви са условията в колежа. Оказва се, че учебното заведение не е направено за българчета и те са само 30% от всички ученици. В кампуса учителите са американци и англичани, а дори и да поназнайват български, е напълно забранено да общуват с възпитаниците си на родния ни език. За да бъдат приети децата в луксозното школо, трябва да положат изпит по английски или да покажат сертификат, че владеят езика на Шекспир. Най-умните имат шанс да вземат стипендия и да учат срещу „скромните“ 2000 лева годишно. За останалите обаче таксата е 21 985 евро от 9-и до 12-и клас. За родителите на по-малките богаташи има отстъпка от 70 евро. Детската градина струва 19 995 евро, а предучилищната – 12 995 евро. Прости сметки показват, че ако богаташките деца изкласят до 12-и клас в колежа, родителите им трябва да отделят над половин милион лева.

Англо-американския колеж в столичния квартал „Панчарево"
Англо-американския колеж в столичния квартал „Панчарево“

За разлика от останалите училища, където се набляга на българския език, математиката и хуманитарните предмети, в скъпарския кампус предимство имат английският, танците, спортът, изобразителното изкуство, информатиката и музиката. Кабинетите са оборудвани с най-модерните съоръжения. Китарите, електронните пиана и барабаните са последен писък на модата. Вместо дъски с маркери, учители и ученици се радват на огромни екрани с тъчскрийн, от които учат уроците си. В колежа има и огромно футболно игрище в реални размери, тенис корт, както и професионална баскетболна и волейболназала. Малчуганите развиват и театрална дейност в зала с уникално осветление, озвучаване и декори. Различното за специалните деца са и ваканциите, които не съвпадат с тези на техните връстници от обикновено СОУ. Те почиват с близо месец повече от останалите, през който ходят на ски ваканции и си правят тиймбилдинг.

20 микробуса возят хлапетата без детегледачки
20 микробуса возят хлапетата без детегледачки

През октомври задължително получават тридневен отпуск, а вместо от 23-и декември, зимната им ваканция започва от 20-и и продължава до 4 януари. Необичайните почивки се правели по настояване на родителите, за да могат да си организират плановете за почивки с хлапетата. Не получават и забележки. В края на деня кампусът се превръща в луксозен автопарк. За по-специалните деца е осигурен страничен вход, за да се скрият от папара-ци и да бъдат предпазени от опит за отвличани или атентат. Колежът е опасан от високи зидове, през които не се вижда нищо. Освен скъпите лимузини през портала минават и обикновени 10-15-годишни коли и таксита. Те най-вероятно са собственост на икономите, които се грижат за хлапетата.

В двора на училището за онези родители, които нямат детегледачки, са осигурени 20 микробуса, които возят до вкъщи учениците.

Луксът на кампсуса си заслужава високите такси, убедени са родители. Дори те обаче се питат как Цветанов може да си позволи толкова скъпо обучение на дъщеря си, след като не се занимава с доходоносен бизнес. Повечето предполагат, че най-вероятно финансово рамо и в този случай му дават тъстът и тъщата.

ВИЖТЕ ОЩЕ:

loading...

Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си в социалните мрежи от тук:

Facebook Google

2 коментара

  1. ако има отстъпка за отличници, това обезсмисля до голяма степен критиката. и ако щерката на цветанов е толкова „умна“, колкото и щерката на надето михайлова която учеше в швейцария и после тихомълком я върнаха, това обезсмисля цялата критика. такива училища просто са за децата на дип-корпуса у нас и има известен резон да платиш /ако имаш/ пари, за да не ти ритнат детето в корема

  2. Навремето един правителствен шофьор се похвалил на доктор/джипи/че записал детето си в Горна баня за „даровити деца“…

    След това доктора споделил“Аз мислех да му кажа че детето му има забавяне в умственото
    развитие…“

Остави отговор

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван.




Въведете кода за проверка: *