От ЕС ни предупреждават – Шенген през крив макарон

 

 

Ситуацията в Румъния и България накара определени кръгове от ЕС да съжаляват, че сме били приети толкова рано. Едва сега в Брюксел си дават сметка, че плащат твърде висока цена, смятат от Европейския политически център. Политическата криза в Румъния и безпрецедентния скандал в съдебната система в България са изправили анализаторите на нокти и единственото, в което те са сигурни е, че  ще гледаме Шенген през крив макарон. Въпреки, че премиерът Борисов почти всеки ден ни уверява, че сме с единия крак в Шенген,  се оказва, че сме твърде далеч и с двата крака. Уволнението на съдия Мирослава Тодорова се нарича открито политическа саморазправа, тъй като тя била в конфликт с властта. Процесът внимателно е следен, пише анализаторката Корина Стратулат, а сега той вече ще бъде гледан под лупа. Над 90 знакови дела искат да прегледат в Брюксел преди написване на доклада си  за България. Докато делата само преди седмица бяха около 20, сега нарастват тройно и все още не се знае кои са те. България ще има само няколко дни да отговори. Вече има данни, че ще се разровят случаите с убийството на Илия Павлов, Емил Кюлев, невинните Маргини и изчезналите братя Галеви.  В Брюксел сега упорито повтарят, че влизането ни в ЕС не само е станало твърде бързо, но и е повлияло на демократичните процеси в самия съюз.

 

 

 

ВИЖТЕ ОЩЕ:

loading...

Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си в социалните мрежи от тук:

Facebook Google

2 коментара

  1. Оооо завалийте те най после се усетиха колко сме бедни и че нямат никакъв келепир от нас.На фона на фалиращият Европейски съюз,за справка Гърция,Италия,Испания,не виждам какво правим в тоя съюз.Плащаме милиони членство за да живеят милионерите в Европа,а за България непрекъснато глоби по всякакви поводи.Защо?Не сме ли Иванушка глупака ,какво получихме 10 милиона за пътища?Да пътуваме свободно в Европа.С какво?Защо нямаше референдум за влизане на страната в съюза,кой се уплаши от позицията на народаи кой спечели от това?

  2. То пък зор да сме в ЕС! Защо не се направи един референдум- иска ли народа ЕС ли не. Може да се окаже, че взаимно не се искамие. Само на думи сме там- на практика заплатите ни са в пъти по-ниски от тяхните, а да обикновения човек това е жизнено важно, оттам и всичко останало се праменя. Какв ни е токава общото? Партньори ли сме или обслужващ персонал?

Остави отговор

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван.




Въведете кода за проверка: *