Повече от двеста души са измамени и ограбени от находчива банда баби, които вършали из цяла България през последните месеци. Сред жертвите има полицаи, прокурори, селски кметове и свещеници, а сборът от заграбеното надхвърля 100 000 лева.
Ченгета от V РУП в столицата разказват, че хитрите жени се запознали, докато излежавали ефективни наказания в Сливенския затвор. Още зад решетките, те решили да оформят собствена банда и скроили хитър план за изкарване на пари. Така, Стефка Георгиева на 50, Рени Филипова на 58 и 61 годишната Марийка Георгиева започнали да действат в комбина, след като били пуснати на свобода.
Според детективите, тартор на групата за измами била бившата учителка Стефка, която се оказала най – хитра и съобразителна от трите. Именно тя разпределяла задачите и давала конкретни наставления как да се действа при всеки отделен случай. След като започнали работа, за картко време успели да измамят голямо число от хора, като най – често жертвите им били попове и прокурори, следвани от полицаи и кметове.
Пред свещениците разигравали добре заучен сценарий, според който тарторката Стефка се представяла за пратеник на епископа от Солун. За по – голяма тежест обяснявала, че е съдийка и заявявала, че е натоварена с благородната задача да дари различни материали и предмети в помощ на дадената църква. Докато замайвала потенциалните си жертви, Георгиева вадела спестовна книжка с 650 000 евро за които твърдяла, че са парите, определени от епископа за дарение.
След това приканвала ошашавените попове да си отворят незабавно банкови сметки и да направят заявка за транзакцията. По време на срещите, на мобилния й телефон се обаждала Рени, с която се правела на представител на строителната фирма, която щяла да извърши ремонтни дейности по храма. Материалите за строителство били вече пристигнали от Гърция и пътували към мястото, но трябвало да се осигурят едни нищожни 500 – 600 лева, с които да се плати на работници, за да ги свалят от камиона.
В този момент, хитрата Стефка обяснявала, че няма в себе си толкова пари и искала от свещениците да й дадат назаем за няколко часа. След това излизала уж да провери какво става и повече не се връщала назад. Същата схема прилагали и при кметовете, но разправяли, че парите ще бъдат за ремонт на кметството.
Лековерни полицаи пък били омайвани от измамничките с обещания за лесно повишение в службата. Трите грации редовно наемали скъпи автомобили под наем, за да изглеждат по – внушителни. По една или друга причина си уреждали срещи с различни прокурори и после обяснявали пред свои познати ченгета, колко лесно могат да им помогнат, да се издигнат в йерархията. Обичайно им предлагали да ги преместят в КАТ или магистралната полиция, защото там имали най – големи връзки.
Към прокурорите пък се насочвали с обещания, че ще ги уредят да преминат безпроблемно от районна в окръжна прокуратура. От полицаи и обвинители, измамничките вземали по около 700 лева, с които щели да почерпят началниците. По този начин, в схемата им само за няколко месеца влезли повече от седемдесет свещеника и селски кметове, трима прокурори и седемнадесет полицаи.
Марийка пък специализирала в интернет бизнеса. Тя регистрирала фиктивна охранителна фирма на името на съпруга си и започнала да набира кандидати за работа. В обявите си имала изискване да кандидатстват само бивши служители на полицията или бивши военни, които имали добри пенсии и можели да си позволят да плащат. Когато хората отивали да пускат молба за работа, Марийка ги принуждавала да й плащат по 25 лева за разглеждане на документите и по 600 лева за облекло, които щели да им бъдат върнати, когато напуснат работа. За да изглежда всичко истинско, издавала фактури и разписки, а на нейната въдица клъвнали около сто души.
На МВР били необходими няколко месеца, за да хванат следите на хитрите дами. Изловили ги една по една, а в най – скоро време, непослушните баби ще бъдат изправени пред съда.
Виж видео:
http://www.youtube.com/watch?v=m5U95aFkZVc
Коментирай първи