Бившата министърка на регионалното развитие и строителството Лиляна Павлова е внучка на партизанин от бригадата „Чавдар“, твърдят отлично запознати. Дядо й Георги Павлов е роден в Етрополе и през 44-та г. става партизанин в бригадата „Чавдар“. След това заема високи постове, сред които – директор на Химкомбината в Димитровград, член на ЦК на БКП, министър на химията и металургията и председател на комитета за опазване на природната среда. Министър Павлова е кръстена на баба си Лиляна, която е била политическа затворничка през 44 г.
Апартаментът на баровския столичен булевард Джеймс Баучер, който министър Павлова е посочила в декларацията си пред Сметната палата, е наследство точно от дядото – партизанин. В него Георги Павлов е живял до смъртта си преди няколко години, припомнят съседи.
Бащата на Лиляна Павлова е зам. ректорът на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“ проф. д-р Павел Павлов. Майката на Лилито е рускииня – Рая Павлова.
Проф. Павел Павлов е човекът, който има най-голям принос за увеличаване броя на висшистите сред кадрите на ДПС, разкриват запознати.
Проф. д-р Павлов е помогнал да стане висшист Касим Дал, който преди промените е бил прост строителен работник. Роднини на Емел Етем и още десетки висши функционери и дейци на ДПС също са взели дипломи благодарение на проф. Павлов.
Варненският свободен университет, чийто девиз е: „От нас започва морето на вашите мечти“ е станал истински инкубатор и на доктори на науките от партията на Ахмед Доган, отново под крилото на проф. Павлов. Запознати твърдят, че именно той въвежда системата за получаване на т. нар. „бързи дипломи и докторантури“. Студентите и докторантите се обучават по индивидуален план. Съкратената процедура позволява набързо да се прескача от семестър в семестър към заветната диплома.
Бащата на наследничката на Плевнелиев проф. д-р Павел Павлов е завършил в Москва и е бил преподавател в УНСС. Когато „Мултигруп“ създава Варненския свободен университет, той е сред първите преподаватели в Морската столица. От 98 г. е ръководител на катедра „Публична администрация“ в университета, а от началото на 2000 г. е зам. ректор на научноизследователската дейност.
Преди да се отдаде на науката, проф. д-р Павел Павлов е дясна ръка на Дончо Конакчиев – строителен министър в правителството на Жан Виденов. Самият Дончо Конакчиев сега също е преподавател във ВСУ „Черноризец Храбър“ във факултета по администрация и управление. Други известни имена от БСП средите също са били или в момента са преподаватели в университета – Нора Ананиева, Георги Близнашки, Велко Вълканов. Симеон Сакскобургготски е доктор хонорис кауза на университета. Ректорът на университета, Ана Недялкова, пък е бивш преподавател от партийната школа на ЦК на БКП АОН СУ. Любопитно е, че синът й д-р Красимир Недялков е помощник ректор – роднинска комбинация, която едва ли може да се срещне на друго място, освен в частния университет във Варна.
В тази академична среда наследничката на Росен Плевнелиев като регионален министър- Лиляна Павлова получава магистърската си степен. Преди това тя е завършила бакалавърската си степен по МИО в УНСС. Според запознати това не е често срещана комбинация. Обикновено студентите предпочитали да изкарат бакалавърска степен във Варна и след това магистратура в столицата.
„Който контролира миналото той владее бъдещето“ – Ние комунистите- контролираме/манипулираме, миналото
Ето го политическият „елит“!Всички са навързани като свински черва,паразитирайки на гърба на изнемогващият български народ!Народе…!!!
драги ми банани(от банановата държава),било какво било,от сега на там-както си е било!Идват избори.Ха да видиме дали тоя път ще случиме на поробител!?!?
Учудват ме тези коментари – отдавна мина времето, когато произхода на хора беше определящо за тяхното развитие. Способностите бяха на заден план. ВСУ „Черноризац Храбър“ е авторитетен и даващ качествено образование, признато в Европа, а проф.Павел Павлов е доказан преподавател и учен. Аз ума във Филиала на ВСУ в Смолян и съм доволен от обучението, не виждам да се толелират членове на ДПС. Тук никой не се интересува кой какви политически пристрастия има!
Тоя „университет“ е пълен ташак. Искаш диплома – отиваш да „учиш“ там. Мижи да те лажем. Само прибират парите за „наука“. :) Всички некадърници – там.
аз лично се радвам да ви споделя,Няма значение какво й е миналото на момичето.Аман от такива провокатори
има, има и то голямо значение има кой е дядо ти. ако не вярваш повери: има ли някой евгени минчев в управлението на държавата?
само лустрация е спасението за всички свързани до 3-то коляно с БКП, вън от народната хранилка
студенте какъв университет в Смолян бе…това бригадата Чавдар е група армии Живковисти
Филиалът на ВСУ в Смолян открива филиал в с.Смилян.Всички са много доволни от качеството….на боба!
Що да не е внучка,бе….Вие сте луди,ако си мислите ,че кадърния човек ,щом има роднини от бившите управляващи не става,дори да се е доказал 100 пъти!Не става Кунева-Пръмова,че е фурнаджийска лопата,не става Станишев,че си е руски гражданин и то доскоро …Тъпаци…
„Майка й е рускииня – Рая Павлова“
Е та като е рускиня да не е спала с трети братовчед на Сталин, ааа ????
Министър Павлова,като Ви слушах по канал 3 си помислих, че живея в Швейцария – то бива хвалби, бива, ама чак се задъхахте от хвалби. Не се безпокойте, ще си останете министър и без да редувате меда с маслото…дето ние, обикновените хора не вкусваме нито едното, нито другото…
Преди години имаше едно кафене в Лозенец където стана изнасилване и писаха по вестниците.Въпросното лице се появи бързо и поиска да почне работа спешно
Работи известно време но не и излезе късмета,а идваха и други клиентки да питат това ли е кафето което…
а тя раздразнено им казваше да дойдат по-късно
Абе, хора! Добре ли сте? Дядото на Лили е партизанин, роден 1944 година!!!ТЦ, тц,тц!Значи когато е бил пеленаче, е хванал Балкана.
Бъдете точни и не се излагайте!
Роден в Етрополе И през 44-та г. става партизанин в бригадата „Чавдар“.
Розетоооо, я първо прочети написаното в статията и тогава пак коментирай, неграмотнице такава. В материала ясно е написано: „Дядо й Георги Павлов е роден в Етрополе и през 44-та г. става партизанин в бригадата „Чавдар“.“. Ей, аман от разбирачи. Хем не може да чете, хем с големи претенции! Пък и забележки прави… България 2017-та- такова е положението!!!
Пра внучка
Интересно ми е какъв е бил дядото преди 1944 год. Защото през въпросната година, особено през месеците ли, август и септември много хитряги стават „партизани“, усещайки накъде духа вятърът. Много от тях са били полицаи, жандармеристи или просто доносници на властите.
Поправка: да се чете „месеците юли, август и септември“…понякога клавиатурата ми прави номера
Скандално,виждам,че се мъчите да оправдаете името си! Вие сте толкова „свободна“ медия,колкото аз съм свободен гражданин на Баннгладеш! Не разбрахте ли,че вашите преоплени манджи вече са се вкиснали и не стават за ядене!
Кирман, свободата може да бъде най-отвратителното нещо, което трябва да бъде забранено. Като например свободата да говориш глупости и лъжи. Свободата да притежаваш роби, бачкатори принудени от глад да ти работят без пари. Свободата да оправдаваш мизерията и глада в „свободните демократични“ държави. Свободата дава право на силния да прави каквото си пожелае със слабия, затова тя трябва със закон да бъде забранена. Колкото повече свобода по-малко справедливост. Свободата дава свобода на робовладелците да притежават роби. Свободата и справедливостта са две неща коренно противоположни едно на друго.
Георги Павлов Георгиев е роден на 12 януари 1921 г. в гр. Етрополе, България. От 1938 г. е член на РМС, а от 1940 г. – на БРП (к). Учи в Юридическия факултет на Софийския университет от 1939 до 1941 г. Осъден е на смърт, но присъдата е заменена с 15 години затвор. Излиза в нелегалност през 1941 г. Участва в Съпротивителното движение по време на Втората световна война. През 1943 г. е партизанин в Партизанска бригада „Чавдар“.
За мен внучката е от бардака и е НЕГРАМОТНА. НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ БАЩА И ИЛИ ПРИЯТЕЛИТЕ МУ СА И ДАЛИ ДИПЛОМИТЕ – НЕГРАМОТНА Е
Пропуснали сте личните заслуги на Лилито- любовница на Тиквата!
нагляна павлова
всички от фамилията Павлови са използвачи и нагаждачи според ситоацията