Обръщение-призив на бившия американски военен разузнавач и виден общественик Скот Ритър:
На 19 ноември Украйна изстреля шест произведени в САЩ ракети по цел, разположена на руска земя. На 20 ноември Украйна изстреля до дузина крилати ракети Storm Shadow, произведени във Великобритания, срещу цел на руска земя. На 21 ноември Русия изстреля нова ракета със среден обсег срещу цел на украинска земя.
Украйна и нейните американски и британски съюзници се заблуждаваха.
И сега разбраха: ако нападнеш майка Русия, ще платиш висока цена.
В ранните сутрешни часове на 21 ноември Русия изстреля ракета, която порази завод Южмаш в украинския град Днепропетровск.
В ранните сутрешни часове на 21 ноември Русия изстреля ракета, която порази завод Южмаш в украинския град Днепропетровск. Часове след като тази ракета (всъщност са повече от една, бел. Критично), която беше изстреляна от руския ракетен полигон Капустин Яр и порази целта си, руският президент Владимир Путин се появи по руската телевизия. Обяви, че ракетата, изстреляна от Русия, която както медиите, така и западното разузнаване са класифицирали като експериментална модификация на ракетата RS-26, спряна от разработка от Русия през 2017 г., всъщност беше напълно ново оръжие, известно като „Орешник“, което на руски означава „лешник“. Путин отбеляза, че ракетата все още е във фаза на изпитания и че бойният пуск срещу Украйна е част от теста, който по думите му е „успешен“.
Путин обяви, че ракетата, летяла към целта си със скорост повече от десет пъти скоростта на звука, е неуловима. „Съвременните системи за противовъздушна отбрана, които съществуват в света, и противоракетната отбрана, създадена от американците в Европа, не могат да прихванат такива ракети“, каза Путин.
Каза още, че „Орешник“ е разработена в отговор на планираното от Съединените щати разполагане на хиперзвукова ракета „Тъмният орел“, която сама по себе си е ракета със среден обсег. „Орешник“ е проектиран да „отразява“ способностите на САЩ и НАТО.
Путин обяви, че ракетата, летяла към целта си със скорост повече от десет пъти скоростта на звука, е неуловима.
На следващия ден, 22 ноември, Путин се срещна с главнокомандващия на стратегическите ракетни сили Сергей Каракаев, където беше обявено, че ракетата „Орешник“ незабавно ще влезе в серийно производство. Според генерал Каракаев, когато е разгърнат, „Орешник“ може да порази всяка цел в Европа, без да се опасява, че ще бъде прихванат. Според Каракаев ракетната система „Орешник“ може да е с неядрени, но и с ядрени бойни глави. /…/
На 18 ноември, когато президентът Байдън, в отговор на съобщенията, че Северна Корея е изпратила хиляди войници в Русия, за да се присъединят към боевете срещу украинските сили, обърна курса, позволявайки предоставените от САЩ разузнавателни данни да бъдат използвани за насочване на ракетите ATACMS и Storm Shadow към руски цели. Тези цели бяха предоставени от Зеленски на САЩ още през септември, когато украинският президент посети Байдън в Белия дом.
На следващия ден, 19 ноември, Украйна изстреля шест ATACMS срещу цели близо до руския град Брянск. Ден след това – 20 ноември – Украйна изстреля ракети Storm Shadow срещу руски команден пункт в Курска област на Русия.
Руският отговор
Руини от имението на Борятинските князе в Курска област, където са ударили Storm Shadow
Малко след атаките на Storm Shadow срещу Курск, украинските акаунти в социалните медии започнаха да съобщават, че украинското разузнаване е установило, че руснаците подготвят ракета РС-26 Рубеж за изстрелване срещу Украйна. Тези доклади предполагат, че разузнавателните данни идват от предоставени от САЩ предупреждения, включително изображения, както и прихванати радиокомуникации от съоръжението за изпитания на ракети Капустин Яр, разположено източно от руския град Астрахан./…/
Военно-промишлената цел, ударена от „Орешник“, е поразена от шест независими бойни глави, всяка от които съдържа шест суббоеприпаса. Общо съоръжението в Днепропетровск беше поразено с 36 отделни боеприпаса, нанасяйки опустошителни щети, включително на подземни производствени съоръжения, използвани от Украйна и нейните съюзници в НАТО за производство на ракети с малък и среден обсег.
Руснаците си казаха думата. Обратно към бъдещето
Орешник променя играта във всяко отношение. В своите забележки от 21 ноември Путин упрекна Съединените щати, отбелязвайки, че решението на президента Тръмп през 2019 г. да се оттегли от Договора за INF (Договор за ликвидиране на ядрените сили със среден обсег, бел Критично) е глупаво, още повече на фора на предстоящото разполагане на ракетата „Орешник“, която би била забранена съгласно договор.
Като конвенционално въоръжено оръжие, „Орешник“ осигурява на Русия средства за поразяване на стратегически цели, без да се прибягва до използването на ядрени оръжия.
Като конвенционално въоръжено оръжие, „Орешник“ осигурява на Русия средства за поразяване на стратегически цели, без да се прибягва до използването на ядрени оръжия. Това означава, че ако Русия реши да удари цели на НАТО поради бъдеща украинска провокация (или пряка провокация от страна на НАТО), тя може да го направи, без да прибягва до ядрени оръжия.
Готови за ядрена размяна
Американците и техните европейски съюзници в състояние на паника, Русия, в отговор на самите действия, които предизвикаха повторното появяване на INF оръжия в Европа, издаде нова ядрена доктрина, която намалява прага за използване на ядрени оръжия от Русия. /…/
Новата руска ядрена доктрина подчертава, че ядрените оръжия са „средство за възпиране“ и че използването им от Русия би било само като „крайна и принудителна мярка“. Русия, гласи доктрината, „полага всички необходими усилия за намаляване на ядрената заплаха и предотвратяване на изостряне на междудържавните отношения, което може да предизвика военни конфликти, включително ядрени“.
Ядреното възпиране, според доктрината, е насочено към защита на „суверенитета и териториалната цялост на държавата“, възпиране на потенциален агресор или „в случай на военен конфликт, предотвратяване на ескалация на военните действия и тяхното спиране при условия, приемливи за Русия Федерация.”
Русия реши да не се позовава на своята ядрена доктрина в този момент, като вместо това избра да инжектира оперативното използване на новата ракета „Орешник“ като междинна неядрена мярка за възпиране.
Въпросът в този момент е дали Съединените щати и техните съюзници осъзнават опасността, причинена от техните прибързани действия при разрешаването на украински атаки на руска територия.
Отговорът, за съжаление, изглежда „вероятно не“. /…/
Франция току-що разреши на Украйна да използва произведената във Франция ракета SCALP (братовчед на Storm Shadow) срещу цели в Русия.
И има съобщения, че военноморските сили на Съединените щати току-що обявиха, че повишават статуса на оперативна готовност на своите разположени подводници от клас Охайо.
Крайно време е всеки, от всяка сфера на живота, да разбере пътя, по който вървим в момента. Оставени без контрол, събитията ни тласкат по магистрала към ада, която води само до една дестинация – ядрен Армагедон, за който всички са съгласни, че не може да бъде спечелен, и въпреки това Съединените щати точно в този момент се готвят да „победят“.
Една ядрена „размяна“ с Русия, дори ако САЩ успеят да нанесат изненадващ превантивен ядрен удар, би довела до разрушаването на десетки американски градове и смъртта на повече от сто милиона американци.
И това е, ако „спечелим“.
И знаем, че не можем да „спечелим“ ядрена война.
И все пак ние активно се подготвяме да се борим.
Това безумие трябва да спре.
Сега.
администрацията на президента Джо Байдън се зае с политическа посока, която се стреми да разшири конфликта в Украйна и довежда Съединените щати до самия ръб на ядрена война с Русия.
Съединените щати току-що проведоха избори, на които спечелилият кандидат, новоизбраният президент Доналд Тръмп, проведе кампания на платформа, която се стреми да сложи край на войната в Украйна и да избегне ядрена война с Русия. И все пак администрацията на президента Джо Байдън се зае с политическа посока, която се стреми да разшири конфликта в Украйна и довежда Съединените щати до самия ръб на ядрена война с Русия.
Това е пряка обида на идеята за американска демокрация.
Пренебрегването на декларираната воля на народа на Съединените щати, изразена чрез гласовете им на избори, където самият въпрос за войната и мира беше в центъра на кампанията, е оскърбление за демокрацията.
Ние, хората на Съединените щати, не трябва да позволяваме това безумно бързане към война да продължи.
Скот Ритър: Работя с други съмишленици, за да проведа митинг във Вашингтон, окръг Колумбия през уикенда на 7-8 декември, за да кажем не!
Трябва да уведомим администрацията на Байдън, че сме против всякакво разширяване на конфликта в Украйна, което носи със себе си възможността за ескалация, която води до ядрена война с Русия. И ние трябва да умоляваме бъдещата администрация на Тръмп да се противопостави на този луд стремеж към ядрено унищожение, като повтори публично позицията си за войната в Украйна и ядрената война с Русия – че войната трябва да приключи сега и че не може да има ядрена енергия война с Русия, предизвикана от войната в Украйна.
Трябва да кажем „не“ на ядрената война.
Работя с други съмишленици, за да проведа митинг във Вашингтон, окръг Колумбия през уикенда на 7-8 декември, за да кажем не на ядрената война.
Насърчавам американци от всички слоеве на обществото, всички политически убеждения, всички социални класи, да се присъединят и да дадат своя глас към тази кауза.
Гледайте това пространство за повече информация относно това рали.
Целият ни живот зависи от това.
(Със съкращения)
Автор: Скот Ритър
Пр Байдън, сенилно дементирал, и без когнитивен тест продължително време, и е мандаторно да го прповеде, знае ли в коя сме година, кой е американски президент. Без него не носи отговорност и здравна злоупотреба