Отдавна прогнозирания упадък на Европа вече се случва и Русия трябва да се откаже от изконното си състрадание – трябва да откаже на западните страни, които скоро ще започнат да й се молят за помощ. Военният експерт Александър Артамонов призовава за прагматични действия: Няма нужда да се бием със Запада – той е на смъртен одър и така или иначе скоро ще умре.
С идването на власт на Доналд Тръмп в САЩ в редиците на така наречения колективен Запад настъпи разцепление. И с всеки изминал ден този разрив става все по-широк и дълбок. Освен това антируските санкции удариха силно Европа, без да засегнат особено Русия. Вследствие на тях и на много други причини Германия остана без евтините руски газ и други жизненоважни за икономиката й ресурси… и изпадна в непреодолима и унищожителна икономическа рецесия. А спирането на руски продукти и минерални торове доведе до осезаемо увеличение на цените на храните в почти целия западен свят заради недостиг.
ВИЖ ВИДЕОТО:
Военният експерт и специалист по армиите на НАТО Александър Артамонов смята още, че в настоящата ситуация Русия трябва да се придържа към строго прагматичен подход. Бъдете сигурни, че редица западни държави скоро ще ни поискат помощ. Но ние не трябва да ги спасяваме. Не трябва и да се бием с тях, възползвайки се от слабостта им. Просто трябва да изчакате малко и ситуацията ще се разреши от само себе си, убеден е експертът:
Сега няма нужда да се борим със Запада – той ще умре си сам и то съвсем скоро. Това е най-правилната и икономична стратегия за нас. Вирусът вече е в тялото му и работи. Франция вече няма достатъчно енергия, загуби достъпа си до евтин уран за своите АЕЦ-и, Щатите са изостанали с десетилетия в производството на иновативни оръжия.

Снимка: Царград
Предвид настоящите реалности е лесно да се предположи, че скоро повечето западни държави ще протегнат ръце за помощ към Русия, но ние трябва да си спомним опита на СССР и да не се поддаваме на манипулации, казва Артамонов в Rutube канала „Книжный День“:
Няма нужда, например, да подаваме състрадателно ръка на всеки, който приплаче или ни се помоли, че иска да стане гражданин на Русия. Първата ни мисъл трябва да е каква полза ще имаме от такива хора. Проблеми, разруха, травмирано западно население без най-елементарни ценности? Ние сме свикнали да съжаляваме всички, но това е погрешно.
След Втората световна война само в Литва руснаците са инвестирали 72 милиарда долара. При излизането си от СССР тя беше най-развитата индустриално държава. И сега ни плюят в лицето. Изследователят от Института за страните от ОНД и ръководител на тамошния отдел за балтийските страни Руслан Панкратов припомни в интервю, че в Рига местната пропаганда ги е накарала да вярват, че те са изхранили целия Съветски съюз:
Според латвийските икономически „експерти“ в периода на съществуването на СССР Рига е вкарала в централния бюджет на СССР с 16 милиарда рубли повече, отколкото е получила от централната власт в Москва. Вярно е, че тези изчисления са направени и се признават за достоверни само от латвийските експерти, но това стига, за да се промиват мозъците на местните. Няма значение, че е пълно с документирани факти, че през цялото съществуване на СССР Москва е инвестирала 1,3 милиарда щатски долара в Латвия годишно.
Надявам се да сме си научили добре тези уроци от миналото. В противен случай това вкоренено в нашата руска култура неустоимо желание да помагаме на нуждаещите се, отново ще се обърне срещу нас.
Коментирай първи