Потърпевшите от обира на трезор на ДСК в ж.к. „Младост” подозират, че крадецът е самата банка. Месец и половина след крупния грабеж, разследването се изправя пред все повече неизвестни. Банката си измива ръцете, че не носи отговорност, а в същото време застраховките бележат рязък скок.
На 6 януари 2010, 165 сейфа в трезора на ДСК на бул. „Йерусалим ” бяха ограбени. От банката твърдят, че не носят отговорност, но са прибирали по
160 лева на месец за охрана и наблюдение. Въпреки рентата, в нощта на престъплението няма никакви пазачи, а камерите са изключени.
От допуснатата немарливост се възползват бандитите, които необезпокоявани влизат през покрива на сградата. Със сигурност крадците са разполагали с информация от вътрешен човек, коментират разследващите. Знаели са, че клонът на банката от няколко дни бил без охранители. Някой услужливо изключва и камерите за видео
наблюдение часове преди удара.
Крадците разполагат с достатъчно време да изпразнят половината каси. Преди да напуснат сградата разхвърлят косми и заличават следите си със специални спрейове, за да объркат полицията и да я оставят без никакви доказателства от местопрестъплението.
В клауза от договора за наемане на каса, се споменава, че банката не носи никаква отговорност за съхраняваните пари и бижута при обир. Трезорът обаче е застрахован.
ДСК обещаха, че ще осигурят средства на ограбените си клиенти за възстановяване на изчезналите им документи. Колко е реалната загуба за пострадалите обаче, си знаят само в банката.
През изминалата година имаше още два опита за обир на ДСК – във Варна и Пловдив, както и в Плевен, където крадецът се оказа учителка по литература. Пишман обирджиите обаче бяха заловени почти веднага. Грабежът в трезора в Младост обаче доста напомня на удара на летище София, когато бяха задигнати огромно количество злато, платина и сребро от сейфа на митницата. Този обир също не беше разкрит.
Щетите от кражбата така и не се изясниха. ВИЖ ВИДЕОТО:
Коментирай първи