Българите – пълни нещастници

Според доклада българите сме едни от най-нещастните хора на света

Според последния доклад на Колумбийския университет България се нарежда в челната десетка на най – нещастните страни в света. Проучването е проведено на базата на данните от 156 държави, като нашата страна се нарежда в негативната класация на незавидното и нежелано 9 – то място съвсем заслужено. Според доклада на Колумбийския университет по –  зле от нас все пак са Хаити, Танзания, Конго и др.

Най-щастливи са жителите на Дания

Според специалистите населението на нещастните страни живее средно с 27 години по – малко,  отколкото  щастливците в добре устроените държави. От изследването на Колумбийския университет става ясно, че българите получават до 40 пъти по – ниски заплати в сравнение с другите. Най – големите щастливци по света според доклада живеят в Дания, а малко след нея се нареждат задоволените във всяко едно отношение жители на Финландия и Норвегия.

Авторите на проучването обаче разясняват, че икономическия растеж на дадената държава и социалния статус на населението й далеч не са най – важният критерий. Много по – важни за определяне на позицията в негативната класация са нивото на здравеопазването, усещането за свобода на жителите, нивото на корупция и доверието в управлението. Специалистите отчитат още, че щастието на хората се определя в много по – голяма степен от удоволствие и сигурността в работата, отколкото от високата заплата.

ВИЖТЕ ОЩЕ:

loading...

Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си в социалните мрежи от тук:

Facebook Google

2 коментара

  1. До скоро се говореше,че сме най бедните в ЕС,сега че почти сме най бедни в света.Интересно как ще коментира това Бойко?Сигурно пак Станишев е виновен?

  2. Веси, не че сме най-бедните в света (защото африканските, латиноамериканските и много азиатски даржави със сигурност са по-бедни от нас). Просто при нас се получава много лоша комбинация от финансова несигурност, слабо здравеопазване, корупция, незащитеност и липса на доверие и перспектива за бъдещето. По – бедните страни също имат тези проблеми, но може би не всичките на куп както се получава при нас. Или пък не така силно изразени.

Остави отговор

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван.