Това, че Владимир Путин превзе Съединените щати и света само за няколко години е факт, който вече никой не се наема да оспорва.
Известният политолог Марк Лоуренс Шрад пише в изданието Foreign Policy, че не бива да се вярва на писанията на западните медии за Путин, защото в противен случай ще означава, че без руския президент не може да се случи нищо по света.
И наистина, достатъчно е само да си припомним истерията, която партията на демократите в САЩ раздухваше, за да нагнетява напрежение по време на предизборната кампания преди два месеца, и ще се убедим в това. Тогава мастити фигури, сред които изпъква и бившият президент Барак Обама, твърдяха най-официално и в пристъп на суеверен страх, че Путин се намесил в изборния процес на САЩ, че „моделирал“ нагласите на американците така, че те да гласуват за „неговия“ кандидат Доналд Тръмп, а не за Хилари Клинтън… И още, и още глупости…
Професорът по журналистика в Колумбийския университет на щата Ню Йорк Кейт Гесен пък, заявява на страниците на британския „Гардиан“, че „Путин е навсякъде! Но най-вече в главите на хората от САЩ и целия свят!“
Гесен отива и по-нататък като утвърждава, че в известен смисъл вече може да се говори, че руският президент задава тона и едва ли не РЪКОВОДИ и западните средства за масова информация, и западния свят. Не минава ден, привежда данни от своите изследвания професорът, в който западните медии да не публикуват на първите си страници с огромен шрифт някакви „епохални“ статии за харизматичния руски лидер.
Владимир Путин, според професора от Колумбийския университет, има свои войски в Украйна и Сирия, както и в Прибалтийските страни. Лично, със своите ръце, той управлява изборите в Чехия, Франция, Италия и Съединените щати.
Популярността на Путин е толкова голяма, заявява професорът по журналистика, че в САЩ вече е създадена цяла наука с гръмкото название – „Путинология“. Новата наука е започнала да анализира поведението на руския президент в различни ситуации. Начинът му на общуване, речта му, използваните от него гримаси, емоционалните му изражения, навиците, и дори връзката между развиваните от руския президент твърдения и неволните движения на тялото, ръцете и главата.
Путинологията, според Гесен, е започнала да се създава през последните 10 години. За нейно начало се счита незабравимата, доста остра и рязка реч на руския лидер пред Мюнхенската конференция през 2007 г.
Нека припомним, че на нея, Владимир Путин с безпрецедентно остър тон разкритикува опитите на САЩ да създадат свят, командван само от един хегемон, тъй нареченият еднополярен свят, както и разширяването на НАТО на Изток с включването в Алианса на България и Румъния. А от момента, в който включи Крим в състава на Руската федерация, Владимир Путин стана главен генератор на новините по света.
И днес вездесъщият Путин докарва страх и ужас на американските чичковци с цилиндри на главите, които искаха да се представят за елита на земната цивилизация. И за хората, от които зависи всичко на планетата.
Защото опитите им да завладеят всички държави по света и да използват изцяло в своя изгода техните природни и човешки ресурси, бяха провалени с гръм и трясък от Владимир Путин.
Как стана възможно това? Как Русия, която има военен бюджет 10 пъти по-малък от военните разходи на Щатите, която претърпя огромен икономически срив и фактически разруши своята икономика в годините от 1990 до 2000 г., Русия, която Обама наричаше „регионална“ държава… Как тя успя да стане една от най-мощните във военно и икономическо отношение страни и да разруши с един замах всички планове на янките за световно господство?
Ами колкото и да им е мъчно на щатско-европейските и български соросоиди, това стана благодарение на Владимир Путин. Защото той, като президент на Русия се закле да служи не на чужди господари. Той се предаде в служба на своите народ и родина. И работеше неуморно за икономическото и военно възстановяване на Руската федерация.
По това руският президент се отличава коренно от нашенските гербаджийски и реформаторски евро-атлантически лакеи на западната олигархия, ако изобщо може да се прави сравнение между тези нищожества и величието на човека, посветил живота си на просперитета на своята родина.
Именно за това руският народ застана като един зад своя президент, подкрепя го и го обича от цялото си сърце.
Но не само руският народ, а и народите от цял свят обикнаха харизматичния руски лидер. Поради простата причина, че той винаги поставя на първо място добруването и благосъстоянието на своя народ. И се грижи за него, пренебрегвайки всички постулати и „изисквания“ на изкуфелия капитализъм. В САЩ например, одобрението към политиката и личността на Путин вече гони 30-те процента. А това е нечуван рейтинг, като се има предвид мощната западна медийна машина, която бълва всекидневно пропагандни лъжи по адрес на руския лидер.
Хората по света го наричат „гений“, „изключителен тактик“ и „стратег“, „велик ръководител“… Докато Владимир Путин е най-обикновен човек, възпитан от школата на Съветския съюз да обича своята родина. Самият Путин веднъж сподели: „В КГБ ни учеха да обичаме своя народ и да служим честно и всеотдайно на Майка Русия.“
Тази всеотдайност на нашия Владимир, когото и българският народ обича от цялото си сърце, това негово неотклонно служение пред олтара на родината, покори хората, държавниците и народите от целия свят.
Само че за тази страна на нещата, западната „путинология“ няма да ви каже нищо. Тя ще мълчи и ще се чуди пред феномена Владимир Путин.
А той прави нещо съвсем простичко: Преподава велик урок на руския народ. И на народите по цялата земя. Урок по родолюбие! Skandalno.net
Автор: Иво Македонски, Skandalno.net
Всичко казано за Путин е точно така. Що се отнася до Русия, там капитализъм ли е, или смесица от капитализъм и социализъм. И дали системата в която Русия от последна стана номер едно, ще се върне такава каквато беше преди появата на предателите горбачовци.