Кои са най- новите мании на българите – с видео

maniacНай- новите мании на българина са бирата и шопингът, както и сърфирането в интернет, показа представително проучване. Факторите за превъзходството им пред други занимания са най- различни – икономически, психологически и социални.

Над 20 % от българите са пристрастени към пиенето на бира. Мнозина подценяват бирата като алкохол и затова без притеснения се наливат с нея. Консумацията дневно не трябва да надвишава 0,33 л. Зависимите от бирата дори и не предполагат това. За тях е нормално хмеловата течност да се пие

Пристрастените към бира трудно откриват проблема
Пристрастените към бира трудно откриват проблема

вместо вода, а на маса да обръщат по няколко литра. Жените по- лесно се пристрастяват към бирата. Само след 2- 3 години стават алкохолички. За мъжете времето е повече – 5- 6 години, докато станат зависими . Много хора се пристрастяват още като тийнейджъри. Днес за младежите между 13- 16 наливането с бира по градинките е неписан закон.

В кризата най- голямата мания е …пазаруването. Обратно на съветите на икономистите, българинът се утешава именно с харченето на пари за дрехи и

Шопинг треската може да бъде опасна за здравето
Шопинг треската може да бъде опасна за здравето

най- различни вещи. Шопингът помага на човек да се успокои, вдига му настроението. Не случайно, въпреки кризата моловете са пълни с хора, готови да похарчат колкото имат. Учените са доказали, че обикалянето и пръскането на пари по магазините, води до отделяне на т. нар. хормони на щастието – ендорфин и адреналин. Пазаруването дори може да замести и секса.

Най- голямата зарибявка за българите обаче, безспорно е ровенето в интернет. Сайтове за видеообмен като You Tube, социалните мрежи, като Фейсбук, блогове и какво ли още не – всичко това е напълно достатъчно да запълни цял един ден, без на човек да му доскучее. Много от пристрастените са деца. Родителите усещат прекалено късно, че отрочето им не се развива съвсем правилно. Дългото висене пред екрана на компютъра води до прекалена изнервеност и безсъние.

Интернет маниаците са податливи на депресия. ВИЖ ВИДЕОТО:

ВИЖТЕ ОЩЕ:

loading...

Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си в социалните мрежи от тук:

Facebook Google

Коментирай първи

Остави отговор

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван.