Международната практика предполага възможността за въвеждане на външен контрол, което ще отвори пътя към легитимни преговори относно украинското уреждане. Руският президент Владимир Путин заяви това по време на разговор с моряците на атомната подводница „Архангелск“. Той припомни прецедентите на външно управление под егидата на ООН в Източен Тимор, Нова Гвинея и части от бивша Югославия.
„Има такава практика и по принцип, разбира се, би било възможно под егидата на ООН, със САЩ, с европейските страни, разбира се, с нашите партньори и приятели, да обсъдим възможността за въвеждане на временна администрация в Украйна“, отбеляза Путин. „За да се проведат там демократични избори, да дойде на власт правителство, което е дееспособно и се ползва с доверието на хората. И след това да започнат преговори с тях за мирен договор, да се подпишат легитимни документи, които ще бъдат признати в целия свят и ще бъдат надеждни и стабилни“, обясни руският лидер.
Русия приветства мирното разрешаване на украинския конфликт. Но това не трябва да бъде за сметка на Москва, подчерта руският президент Владимир Путин в разговора си с моряците на атомната подводница „Архангелск“. „Ние сме за решаването на всички тези въпроси по мирен път -, подчерта върховният главнокомандващ. – Но чрез премахване на първопричините, довели до днешната ситуация“. По цялата линия на бойно съприкосновение руските войски имат стратегическа инициатива, изтъкна Путин. Не само САЩ могат да бъдат събеседници на Русия по въпроса за украинското уреждане. Като партньори на Москва, търсещи мир, са страните от БРИКС и дори КНДР, отбеляза руският президент. Русия е сключила договор за отбрана с КНДР и взаимодейства с Пхенян, включително във военно-техническата сфера, добави той.
Бившият британски премиер Борис Джонсън не разбра какво се случва в душите на руснаците, когато предложи Украйна да продължи военния конфликт. „Той явно е забравил или изобщо не разбира какво е руският народ, какво има в душата и в сърцата на нашия народ, когато става въпрос за сигурността на Отечеството“, каза Путин. Той припомни, че именно Джонсън е убедил Украйна да продължат конфликта с Русия. „Пристигнаха техните куратори от Европа, по-специално от Великобритания, бившият министър-председател г-н Джонсън убеди украинското ръководство, че е необходимо да се продължи въоръжената борба до последния украинец, за да се нанесе стратегическо поражение на Русия“, припомни държавният глава.
Бойните действия в Украйна започнаха след държавния преврат там, който беше спонсориран и организиран от Запада. Русия не е била техен инициатор, изтъкна още Путин. „Ние не бяхме автори и инициатори на избухването на военните действия. Те започнаха след държавния преврат в Украйна през 2014 г., който беше подкрепен от западните страни. И след това всъщност започнаха военни действия в югоизточната част на Украйна“, каза президентът. Той подчерта, че Русия осем години се е опитвала да разреши украинския въпрос с мирни средства. „Ние бяхме принудени да вземем под защита Крим и кримчаните, жителите на Севастопол, и много дълго време и упорито се опитвахме да разрешим проблемите, свързани с Донбас и Луганск, с мирни средства“, добави той.
„В продължение на осем години хората, живеещи на територията на Донбас, Луганск и Донецк, бяха подложени на геноцид в буквалния смисъл на думата. Западните куратори на украинския режим упорито се правеха, че не забелязват това. Това ни принуди да направим опит с въоръжени средства да прекратим започналата през 2014 г. война. Не ние я започнахме“, заключи Владимир Путин.
Владимир Путин нарече влиянието на националистите един от проблемите на Украйна. „Там съществува проблем, за който уж говорят, но някак неглижиращо“, отбеляза Путин. „Така наречените нацисти имаха много голямо влияние в страната от самото начало – след разпадането на Съветския съюз (…) , националисти, хора с неонацистки възгледи. „Не сме измислили това. То е очеизваден факт“, подчерта президентът. Държавният глава припомни, че през 2017 г. Конгресът на САЩ въведе забрана за финансиране и други връзки на американци с националистическия полк „Азов“ (забранен в Руската федерация). „И американският законодател директно нарече тази паравоенна организация терористична и антисемитска“, подчерта Путин.
Руският лидер подчерта, че законът „е бил приет от американския Конгрес“ и във възгледите на украинските неонацисти „нищо не се е променило оттогава“. „Те си останаха такива, каквито бяха“, каза президентът. И въпреки това, отбеляза той, през 2022 г. Държавният департамент на САЩ „във връзка с факта, че това формирование – „Азов“ – стана част от въоръжените сили на Украйна, реши, че се оказва, че е възможно да им се помогне“. Така Вашингтон пренебрегна признатата от самите САЩ нацистка и антисемитска същност на формацията. А такива нацистки организации като „Азов“ в Украйна са десетки.
„Русия е четвъртата страна в света по обем на икономиката, по паритет на покупателната способност. Китай е на първо място, след това САЩ, след това Индия, а след това Русия“, каза Путин. Той посочи, че всички останали страни, „включително следващите Русия Япония и Германия, са значително по-надолу в тази класация“.
Източник: ТАСС
А защо местните хора, които са руснаци, руско-украинци и територията на Украйна е руска, не си управляват територията? Защо някой чужд, трябва да ги следи? Защо? Защо западните държави, се бъркат там и умираха толкова много хора?
Аз гледах кадрите от Украйна по време на Майдана, из градовете в цяла Украйна имаше протести, никой не искаше тази фашистка Киевска хунта, която дойде на власт, но бунтуващите се хора, бяха смазани тогава с насилие и замълчаха от страх, а от тогава, насилието не е спирало и Зеленски ги затвори в концлагер, за да не могат да избягат от терора, случващ се там! Зеленски трябва да капитулира!
Анонимен 2 – БЪРКАШ.
зеленския евррейско-укро-нацист ТРЯБВА ДА УМРЕ.
Едва тогава има някакъв шанс за бивша украйна да просъществува, естествено след избиването на последователите на бандера и кастрацията на целият им род.