В международното право всеки термин трябва е с еднакви критерии към всички държави. Ние сме различни, всяка страна има своите разбирания и традиции и трябва да се уважаваме помежду си.
В момента експортът на демократически революции в света продължава с пълна сила, каза руският президент Владимир Путин в речта си пред Генералната асамблея на ООН, където бяха струпани журналисти от цял свят.
Единствено укаринската делегация напусна демонстративно залата, тъй като терминът „износ на революция“ явно я засегна, защото всеки знае как тръгна и от кого бе платен майданът.
Нуждата и проблемите в арабските държави, които искаха или не толкова искаха да получат промяна сега се объркаха. Там всички сме свидетели на грубо чуждо вмешателство, което породи огромна нищета и мизерия и роди тероризъм. Тези терористи не се пръкнаха от нищото, те са обучавани и въоръжавани от чужбина и се използват за разчистване на сметки срещу неудобните на някого управления в арабските държави. Путин нарече това опасна игра и призова от трибуната неадресирн, но напълно ясно кого, че терористите са агресивни личности, които не са глупави и нелегалното им въоръжаване става взривоопасно за цял свят. Руският президент е категоричен, че част от терористите са вече в Европа и даже и в Русия и не се знае до какви последици може да доведе това. И кога и срещу кого ще се обърнат. Те са станали неконтролеруеми.
Отношенията между САЩ и Русия се намират на изключително ниско ниво, каза руският държавен глава след като се срещна на четири очи с американския си колега Барак Обама и допълни, че все пак диалогът между двамата е бил откровен. Двамата изложили позициите си за конфликтите в Източна Украйна и Сирия.
И двамата обявиха срещата си за откровена и полезна.
Русия планира да засили подкрепата си за правителството на Башар Асад, за да има мир в Сирия и да се спре бежанската вълна, заяви още Владимир Путин.
Русия ще подпомогне допълнително сирийската армия, но няма да се включва в наземни операции.
Мачкай Кобра