Русия разгръща още една смъртоносна оръжейна система – хиперзвуковата „Авангард“. Министерството на отбраната на РФ в събота сподели кадри от разполагането на полк с ракети „Авангард“, хиперзвукова система с ядрени възможности, подготвена за битка. Системата е била разположена в района на гр. Оренбург в южните Уралски планини, съобщава „Нюзуик„.
Системата „Авангард“ е оборудвана с междуконтинентални балистични ракети, чието инсталиране отне няколко часа, се казва в съобщението.
„Още един полк с ракети „Авангард“ застъпи на бойно дежурство в Оренбургска област“, се казва в изявление на министерството.
„Авангард“ е една от няколкото свръхмодерни оръжейни системи, които руският президент Владимир Путин обяви още през март 2018 г.
Руски официални лица казаха, че оръжието може да лети със скорост 27 пъти по-висока от скоростта на звука и е невъзможно да бъде прихванато.
В речта си през 2018 г., представяйки „Авангард“, Путин описа системата като „непобедима“ и я оприличи на „метеорит“ и „огнено кълбо“.
Той каза, че тя е способна да прави резки маневри по пътя си към целта, което означава, че е „абсолютно неуязвима за всякакви оръжия за противовъздушна и противоракетна отбрана“.
Путин отново приветства възможностите на бойния коплекс след тестово изстрелване от ракетната база „Домбаровски“ през декември същата година.
„Авангард“ е неуязвим за прихващане от каквито и да било съществуващи и перспективни за противоракетна отбрана на потенциалния противник“, каза руският лидер и добави, че това ще гарантира сигурността на Русия в обозримо бъдеще.
По същото време бившият руски министър на отбраната Сергей Иванов каза, че Русия разполага с 12 новопроизведени системи Avangard, които са разработени на относително ниска цена.
„Авангард“ тежи около 2000 кг, има обсег от над 6000 км и е в състояние да носи ядрен или конвенционален полезен товар, според проекта за противоракетна отбрана на Центъра за стратегически и международни изследвания. „Авангард“ се носи до апогея си от балистична ракета. Веднъж ускорена до своя суборбитален апогей от около 100 км, бойната част се отделя от своята ракета и се спуска към целта си през атмосферата.
Първата ракетна система „Авангард“ влезе в експлоатация в края на 2019 г., съобщи руското министерство на отбраната.
„Авангард“ е една от двете системи, разработени от Русия, които са „способни да летят по траектории над южния полюс, за да се доближат до континенталната част на САЩ от юг“, се казва в доклад на Националния център за въздушно и космическо разузнаване от 2020 г.
„Авангард“ „е предназначен да проникне в системата за противоракетна отбрана на САЩ и да нанесе удари по критични цели с ядрена бойна глава“.
„Нюзуик“ се свърза с руското Министерство на отбраната и Министерството на отбраната на САЩ за коментар.
ВИЖ ВИДЕОТО:
https://youtu.be/buhr2RN19SY
Като гледам и без коментар ,работата става дебела!
Само плашат гаргите …..
КРАЙНО ВРЕМЕ БЕШЕ! АЙДЕ ДУХАЧИТЕ ОТ КРАВАРИЯ,ДА ВИ ВИДИМ СЕГА! КАТО ПОСЕЙДОН,НЯМАТЕ И ИДЕЯ КЪДЕ СЕ НАМИРА! СТРАХ ТРЕСЕ НЕ САМО КРАВАРИТЕ! И ТАКА ТРЯБВА,ДА РАЗБЕРЕТЕ КОЙ Е ГОРСКИЯТ! РАЗБРАХТЕ ЛИ,ЧЕ ВРЪЩАНЕ НЯМА,ИМА САМО ВПЕРЬОД И ПОБЕДА!!! ДНЕС Е РОДЕН СТАЛИН! ДА ВИ ГОВОРИ НЕЩО?! ИЗРОДИТЕ НАШИ,ВЕЧЕ ЗАПОЧВАТ ДА СЕ ОСЛУШВАТ,КОЙ НАКЪДЕ ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ. СТРАХ ОТ ПУТИН,НО И ОТ НАРОДНАТА ЛЮБОВ!!!
_ ДОБРЕ ДОШЪЛ “ АВАНГАРД ! СЛАВА БРАТСКА ВЕЛИКА РУСИЯ ТИ СИ НАШАТА ЗАЩИТА БЛАГОСЛОВЕНИ ДА СТЕ ВЕЛИКИ РУСКИ БРАТЯ !
Много съм тъп и не мога да си обясня, защо тези хора не четат историята. В началото на петдесетте години на миналия век, СССР е нямал атомно оръжие. Но съвсем скоро си го произвежда – е , може и нещо да са краднали от Америка, но целта е постигната! Сега от тяхното оръжие треперят гащите не само на краварите. Когато на руснаците им стана скучно на земята, се качиха в космоса за разходка – още не са стъпвали на Луната. Дали обаче нямат своя причина за това си изоставане. Говорим си тук за „Посейдони“ „Сармати“ и други такива играчки. А спомняте ли си коя е годината когато руснаците „изтърваха“ тяхната „Цар бомба“ и за малко да занулят земята изцяло. Никой не знае какво имат и какво нямат.